Jawa 350 360 nav dzirksteles

Mocis vai mopēds niķojas? nezinu ko darīt? prasi droši šeit!

Moderators: krissis, skaabe, Armands

Post Reply
Ziich
Posts: 39
Joined: Wed May 05, 2010 12:04 am
Location: Rīga, Nītaure, Kaive

Jawa 350 360 nav dzirksteles

Post by Ziich » Sat Jun 10, 2017 10:13 pm

Labvakar.

Lūgums pārvietot, ja tēma jau bijusi.

Jawa 350 - iespējams 354, 360 vai nu kaut kāds spec modelis par ko stipri šaubos... Ieguvām stipri bēdīgā stāvoklī. Vecie īpašnieki bija kaut ko stipri kombinējuši - stūre cita, bākai nav hroma, priekšā šaurais dubļusargs, gaismas uz melnā griežamā slēdža pie atslēgas, bet tam vākam īsākas ausis, kas nosedz stūri. kontaktu aizdedze, akumulators zem vāka, bet komutators (?) zem sēdekļa? Diemžēl nav bildes ko tagad ielikt..
Kopskats uz moci stipri līdzīgs šim: http://databikes.com/imgs/a/d/f/z/c/jaw ... _1_lgw.jpg

Ar šādu agregātu darbojos pirmo reizi, jo līdz šim ir bijušas Delta, Stella un Makāka ar motoplati.

Pirms nedēļas kad cīnījos ar ziemā saplīsušo karburatoru, dabūjām pie dzīvības bez problēmām. Pāris testa braucieni un regulācijas līdz smuki rūca arī tukšgaitā.
Pēc tam liku atpakaļ dzelžus un skrūvēju bāku un tad sākās... Uz kurbuļa vairs neleca un bija kārtīgi jāpastumj, lai iedarbinātu.
Viens jautājums - šim modelim caur "masu" iet "+"? Un otrs atslēga ieslēgtā stāvoklī ir pa pulksteni vai pret? Jo.. Braucot pamēģināju pagriezt pa labi (kur arī var ieslēgt gaismas) un mocis momentāli slāpst. Bija doma, ka kaut kur iespiedu vadus, jo mocis ir ļoti šķībs.
Ja lasa vecie īpašnieki, tad publisks fuj par visu "labā stāvoklī un motoram jaunas daļas".. Pirku ne es pats, bet draudzenes tēvs. Bet ne par to stāsts.
Vadiem izolācija daudzviet pārberzta, bet ne tā ka kaut kas ietu uz īso. Pārvilku visus kontaktus, bet nekā. Varbūt nobeidzies tas relejs ar 3 kontaktiem kas ir zem sēdekļa? Izskrūvēju sveces - nav dziksteles.
Ko man meklēt - varbūt kāds var padalīties sūrā pieredzē.

Paldies.

Ziich
Posts: 39
Joined: Wed May 05, 2010 12:04 am
Location: Rīga, Nītaure, Kaive

Re: Jawa 350 360 nav dzirksteles

Post by Ziich » Wed Jul 05, 2017 10:25 am

Atrisināju visu paša spēkiem.

Ja kādam ir interese:
Sākam ar akumulatora pārbaudi - ja švaks, tad var necerēt uz motora labu darbību un iedarbināšanu ar kurbuli.

Pārkrāmēju aizdedzes atslēgai "iekšas" kas bija ielikta ačgārni; nomainīju akumulatoru; saregulēju aizdedzi ar indikatoru un arī karburatoru. Dzirkstele ir un pareizā momentā un ir arī smuka tukšgaita.
Kādu eļļu un kādā attiecībā labāk šķaidīt pie benzīna šai Jawa?

Post Reply